Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Pomoc Psychologiczno -Pedagogiczna

W poniższym linku znajdują się informacje dotyczące pomocy psychologicznej dla mieszkańców powiatu nowotarskiego.

Pomoc psychologiczna - Państwowa Inspekcja Sanitarna

 

 

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Rabce Zdroju:

Szanowni Państwo
z terenu działania Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej
w Rabce-Zdroju


Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rabce-Zdroju uprzejmie informujemy, że Zarząd Powiatu Nowotarskiego na posiedzeniu w dniu 24 marca 2020 r. wyraził zgodę na czasowe zawieszenie przez Dyrektora zajęć grupowych dla dzieci i rodziców oraz zajęć prowadzonych bezpośrednio z dziećmi, rodzicami i nauczycielami w  Poradni.

W związku z tym informujemy, że od 24.03.2020 roku do 10.04.2020 roku następuje zmiana organizacji pracy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rabce-Zdroju.

Aktualnie nie ma możliwości przeprowadzenia diagnozy psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej oraz innych form oferowanej przez Poradnię pomocy dla dzieci, rodziców i nauczycieli w bezpośrednim kontakcie, z tego powodu pracownicy Poradni będą wykonywać swoje zadania w zmienionej formie.

Pracownicy Poradni będą prowadzić porady, konsultacje oraz wsparcie psychologiczne, pedagogiczne, logopedyczne telefonicznie oraz w systemie online.Zgłoszenia na badania prosimy o przekazywać drogą pocztową lub dostarczać do Poradni i wrzucać do skrzynki znajdującej się przed wejściem do naszej placówki.
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Rabce-Zdroju
ul. Słowackiego 2
34-700 Rabka-Zdrój

Zgłoszenia dotyczące innych form wsparcia, w tym porad, konsultacji prosimy kierować telefonicznie lub pisemnie (w tym na adres e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).
Pracownicy Poradni będą sukcesywnie kontaktować się z osobami zgłaszającymi zapotrzebowanie na poradę, konsultację lub wsparcie w dogodnych dla Państwa terminach.

Nr telefonów:
18 26 77 604 (Sekretariat Poradni)
515 791 549
515 791 565
727 606 610

W przypadku dzieci wymagających wsparcia psychologicznego w tym trudnym dla wszystkich czasie, a także ich rodziców  i opiekunów Poradnia zapewnia pomoc w postaci porad i konsultacji w formie telefonicznej i poprzez inne dostępne rodzicom/opiekunom dzieci komunikatory.

W związku brakiem możliwości  spotkania się nauczycieli, psychologów, pedagogów i logopedów w ramach istniejących w Poradni sieci współpracy i samokształcenia - uruchomione został adresy mailowe.
Zachęcamy do kontaktowania się z pracownikami Poradni  również drogą mailową:

Adresy :
Sieć współpracy i samokształcenia psychologów i pedagogów szkolnych :
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieć współpracy i samokształcenia nauczycieli wspomagających:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieć współpracy i samokształcenia dla logopedów:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sieć współpracy i samokształcenia dla nauczycieli przedszkoli:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Rodziców dzieci autystycznych prosimy o kontaktowanie się również poprzez adres mailowy.  Rodzic będzie mógł pisać o swoich problemach oczekując na wsparcie, min. propozycje zabaw dla dziecka, ćwiczeń, informacje jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dziecka, jak nie pogłębiać izolacji społecznej dziecka oraz inne według potrzeb Rodziców.
Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Dla dzieci objętych w naszej placówce zajęciami o charakterze terapeutycznym pracownicy Poradni będą przygotowywać zestawy ćwiczeń i przekazywać zainteresowanym rodzicom. Dodatkowo, gdy zaistnieje taka potrzeba pracownicy Poradni będą prowadzić dla rodziców porady i konsultacje dotyczące prowadzenia ćwiczeń w domu.

Opinie, orzeczenia i informacje o wynikach diagnozy dla dzieci, które już zostały zdiagnozowane psychologicznie, pedagogicznie lub logopedycznie będą na bieżąco przygotowywane przez pracowników Poradni i wysyłane pocztą.

Zachęcamy do odwiedzania na naszej stronie internetowej zakładki WSKAZÓWKI, gdzie w Opracowaniach będziemy sukcesywnie zamieszczać wskazówki, porady oraz informacje dla rodziców i nauczycieli oraz konkretne ćwiczenia  do pracy z dziećmi.

Zachęcamy do zapoznawania się na bieżąco z informacjami zamieszczanymi w Aktualnościach na stronie internetowej Poradni.

Przepraszamy za wszystkie utrudnienia i niedogodności.


Ewa Paśko
Dyrektor PPP w Rabce - Zdroju