Budujemy z klocków Lego

W tym roku szkolnym klasa I w ramach zajęć rozwijających kreatywność uczestniczy w zajęciach pt.: Budujemy z klocków Lego", na których wykorzystuje pomoce zakupione w ramach "Laboratoriów przyszłości". Zajęcia mają na celu zachęcać uczniów do nauki przedmiotów STEAM poprzez zabawę, która pomoże im rozwinąć przydatne umiejętności oraz nabrać pewności siebie.

W pierwszym półroczu uczniowie korzystają z zestawu Lego BricQ Motion Essential. Tematyka zajęć obejmuje moduł, w którym uczniowe zapoznają się z siałami i ruchem poprzez planowanie i przeprowadzanie badań dotyczących przyczyn oraz skutków sił pchających i ciągnących.

Pod spodem zdjęcia wykonane aparatem również zakupionym w ramach projektu. Temat lekcji - Samochód z żaglem.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy I trzymających samochody z żaglem wykonane z klocków Lego.

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy I podczas zajęć rozwijających kreatowność.  Zdjęcie przedstawia uczniów trzymających samochody z żaglem.  Zdjęcie przedstawia samochód z żaglem.  Zdjęcie przedstawia uczniów klasy I podczas zajęć rozwijających kreatywność.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci