Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Slide background
Slide background
Slide background

Techniki nauki- nowy cykl edukacyjny TVP VOD

technikinaukigrafikaDzięki wstechnikinaukigrafikapółpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.

“Skarpety dla bezdomnych”- akcja wolontariatu

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa nr 1 w Zubrzycy Górnej, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Czarnym Dunajcu,  Szkoła Podstawowa w Podsarniu oraz Szkoła Podstawowa im. Brata Witalisa- Wojciecha Lei w Podczerwonem zorganizowały akcję wigilijnej pomocy dla bezdomnych, której celem jest zbiórka ciepłych skarpet, rękawiczek, czapek i szalików. Przekazane zostaną one podopiecznym sióstr Albertynek w Przytulisku dla bezdomnych kobiet w Krakowie. Taki dar, nawet najmniejszy może sprawić radość u bezdomnych, dla których liczy się, że ktoś o nich pamięta. Dodatkowo te rzeczy na pewno się przydadzą. Zima idzie, więc ciepłe skarpety, ciepłe czapki, ciepłe rękawice nieraz ratują tym ludziom życie
Prosimy o otwarcie Waszych serc.

Projekt edukacyjny - Były sobie pieniądze

logo byy sobie pienidze 380x380Nasza Szkoła bierze udział w projekcie „ BYŁY SOBIE PIENIĄDZE” . Tylko 10 szkół zakwalifikowało się do projektu, a my dostaliśmy się jako 8 placówka w całej Polsce. Edukacja ekonomiczna dla dzieci i młodzieży „BYŁY SOBIE PIENIĄDZE”, którego organizatorem i koordynatorem jest Fundacja BGK  im. J. K. Steczkowskiego w Warszawie.

Program realizowany będzie w klasie I i II. Jego celem jest podniesienie poziomu wiedzy finansowej dzieci oraz wprowadzenie w podstawy finansów tak, aby potrafiły lepiej funkcjonować w nowoczesnym społeczeństwie. Cele realizowane są poprzez przeprowadzenie autorskich zajęć o finansach.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek.

123543974 2786681138244865 5862033036923099926 n kopia5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe.

 Nasze przedszkole zamieniło się w bajkową krainę. Dzieci z grupy „Misie” w tym dniu  przebrały się za ulubionych bohaterów z bajek. W sali można było spotkać, między innymi: księżniczki, piratów, wróżki, Smoka Wawelskiego, Kubusia Puchatka jak i wiele innych postaci. Dzień rozpoczął się od rozwiązywania zagadek dotyczących bajkowych postaci.  Przedszkolaki wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały tytuły. Dowiedziały się również jakie bajki oglądali ich rodzice i miały okazję obejrzeć jedną z takich bajek. Na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddziela ziarnka grochu od fasoli oraz przepędziły z sali wstrętną Babę Jagę, rzucając do niej papierowymi kulkami. Na zakończenie dnia przedszkolaki tańczyły do muzyki bajkowej oraz otrzymały dyplomy za udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z bajek. 

Czytaj więcej...