Pinball dla juniorów i druk3D

W maju ucziowie klasy pierwszej na zajęciach rozwijających kreatywność zrealizowali temat: Pinball dla juniorów. Budowali z klocków Lego Essential Spike i mieli możliwość zaprogrmowania gry i dobrej zabawy.

351207474 584228510365317 3724160723677940872 n

Poznając różnorodności urządzeń programowalnych na zajęciach majowych uczniowie klasy szóstej zapoznali się z podstawową wiedzą nt. procesu drukowania 3D i podstawowymi pojęciami z tym związanymi m. in. technologiami wydruków 3D. Obejrzeli film przedstawiający historię druku. Poznali poszczególne etapy tworzenia wydruku 3D  od pomysłu poprzez etap projektowani , przygotowania do wydruku i sam wydruk z zasadą działania drukarki 3D. Został udostępniony tutorial w postaci filmu przedstawiający pracę w programie TincerCard. Zapoznano z zasadami obsługi tego programu narzędziami i możliwościami, aby finalnie uczniowie mogli zaprojektować własny przedmiot i wydrukować go. W trakcie pracy nad projektem uczniowie pomagali sobie na miarę swoich możliwości, co będzie miało wpływ na rozwój kompetencji społecznych i osobistych młodych ludzi.

Zdjęcie przedstawia uczniów podczas zajęć z drukarką3D. Zdjęcie przedstawia uczniów podczas zajęć z drukarką3D.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci