Komunikat - Rodzice

Dzień dobry! Drodzy Rodzice!

W tym trudnym dla nas wszystkich czasie zwracam się do Państwa z prośbą o wyrozumiałość, cierpliwość, wzajemne zrozumienie. Wszyscy znaleźliśmy się w nowej, niecodziennej sytuacji, wszyscy uczymy się pracy w systemie zdalnym, dlatego gorąco proszę o współpracę z nauczycielami w zakresie edukacji naszych dzieci. W  razie potrzeby proszę zgłaszać wychowawcom, nauczycielom napotkane trudności, problemy, wspólnie spróbujemy je rozwiązać.

Poniżej przedstawiam Państwu sposób i tryb realizowania kształcenia z wykorzystaniem metod i technik na odległość w naszej szkole (realizacja podstawy programowej) – zgodnie z nowym rozporządzeniem MEN dotyczącym zdalnego nauczania, które będzie obowiązywało od 25 marca 2020r. do 10 kwietnia 2020r.:

1. Uczniowie mają obowiązek nauki od 25 marca 2020 roku.
  2. Proszę, aby uczniowie każdego dnia mieli ustalony czas na naukę.
  3. Proszę wydzielić miejsce, w którym uczniowie będą mogli samodzielnie i spokojnie pracować.
  4. Uczniowie każdego dnia będą mieli wysyłane treści i zadania zgodnie z planem lekcji. Przygotowane przez nauczycieli materiały będą przesłane do ucznia/rodzica najpóźniej w dniu, w którym odbywa się lekcja do godz. 8.00.
  5. Będziemy łączyć przemienne kształcenie z użyciem monitorów ekranowych i bez ich użycia.
  6. Proszę, aby uczniowie robili sobie przerwy między poszczególnymi przedmiotami.
  7. Uczniowie będą oceniani zgodnie ze sposobami ustalonymi przez nauczyciela danego przedmiotu na czas nauczania zdalnego. O sposobach monitorowania i sprawdzania wiedzy ucznia oraz postępach w nauce zostaną uczniowie poinformowani przez poszczególnych nauczycieli.
  8. Nauczanie będzie prowadzone za pomocą strony internetowej szkoły, poczty elektronicznej, portali internetowych, przesyłanie plików w załącznikach, testy on-line, lekcje on-line oraz lekcje z wykorzystaniem zintegrowanej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl i innych materiałów rekomendowanych przez MEN.
  9. Konsultacja z nauczycielami odbywa się za pomocą poczty elektronicznej, portali internetowych, telefonicznie. Nauczyciele są do dyspozycji w czasie trwania zajęć.
  10. Proszę, aby uczniowie przypomnieli sobie Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, a Państwo zapoznali się z artykułem Jak rodzice powinni postępować, aby zachęcić dzieci do nauki?” - artykuły dostępne na naszej stronie internetowej w aktualnościach.

Katarzyna Karkos