Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Setna Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

DSC02481Dzień 9 listopada 2018 roku zapisał się w naszej pamięci jako wyjątkowy. Była to kulminacja obchodów setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po uroczystej akademii cała Szkoła włączyła się w akcję „Rekord dla Niepodległej”. W samo południe wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy odśpiewali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego „Jeszcze Polska nie zginęła”. Następnie uczniowie klas IV – VIII wraz z wychowawcami wyruszyli na „Patriotyczny marsz dla Niepodległej”, który zakończyli pod Krzyżem Misyjnym przy kościele parafialnym.

Wcześniej uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w żywej lekcji historii z tematu „Legiony”.