Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

„Góralskiej cytanki” imię nie zaginie ani na wiyrsycku, ani na dolinie

18 kwietnia 2024 roku w  Instytucie Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu odbyła się gala finałowa Konkursu Czytelniczo-Plastycznego „GÓRALSKIE CYTANIE” Gwarowych Tekstów Literatury Regionalnej Podhala, Orawy, Spisza, Ziemi Zagórzańskiej.          

Celem Konkursu jest kształtowanie nawyków czytelniczych i świadomego odbioru literatury regionalnej, kultywowanie gwary poszczególnych regionów oraz rozbudzanie wyobraźni i ekspresji plastycznej dzieci i młodzieży inspirowane literaturą regionalną. Orawska edycja odbyła się 26 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Podwilku.

Patronat nad konkursem objęło Kuratorium Oświaty w Krakowie.

Zarówno w części czytelniczej jak i plastycznej konkurs obejmował trzy kategorie wiekowe; klasy I-III, IV- VII, VII- VIII.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli ogromny sukces w swoich kategoriach wiekowych:

I miejsce Teodor Pawlak z klasy III

Wyróżnienie Lena Lach z klasy II

I miejsce Amelia Jakubiec z klasy V

III miejsce Claudia Kott z klasy VIII

W części plastycznej konkursu :

I miejsce Gabriela Kowalczyk z klasy VIII

II miejsce Dominik Kubala z klasy VIII

Wyróżnienie Alicja Solawa z klasy VIII

W IX edycji konkursu naszą szkołę reprezentowały również uczennice: Natalia Polak z klasy IV, Marta Kowalczyk z klasy VIII oraz Kaja Piekarska z klasy VI.

Uczniom oraz rodzicom serdecznie gratulujemy!

Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu. Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu. Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu. Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu. Zdjęcie przedstawia nagrodzonych uczestników konkursu.