Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Przyśpiewka znana, nieznana i zapomniana.

11 kwietnia 2024r. w Orawskiej Bibliotece Publicznej w Jabłonce odbył się I Konkurs Śpiewaków Orawskich „Przyśpiewka znana, nieznana i zapomniana”. Naszą szkołę reprezentowało troje solistów: Teodor Pawlak, Natalia Polak, Sylwia Waresiak, a także grupa śpiewacza Orawianki w składzie: Karolina Kowalczyk, Maria Kowalczyk, Martyna Mastela, Martyna Siarka. Komisja konkursowa przesłuchała 110 uczestników przeglądu w trzech kategoriach, zwracając uwagę na poprawność gwary, muzykalność i talent wykonawcy. Jury postanowiło przyznać wyróżnienie Teodorowi Pawlakowi. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz mały upominek. Gratulujemy wszystkim wykonawcom!!!

Zdjęcie przedstawia grupę śpiewaczą. Zdjęcie przedstawia uczestnika konkursu.  Zdjęcie przedstawia uczestniczkę konkursu.  Zdjęcie przedstawia uczestniczkę konkursu.