Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Spotkanie z policją

Zdjęcie przedstawia policjantów z dziećmi klas I-III.W dniu 21.03.2024r. odbyło się spotkanie naszych uczniów z Policją: asp.sztab. Rafałem Skrobot oraz sierż.sztab. Izabela Mateja Podczas cyklu edukacyjnego w klasach 4-8 uczniowie poszerzyli swoją wiedzę z zakresu cyberprzemocy oraz odpowiedzialności karnej nieletnichza przestępstwa popełniane w Internecie, młodszym uczniom przypomnieli między innymi jakich zasad należy przestrzegać, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego.
Mundurowi przypomnieli także o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Ponadto dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową . Najprzyjemniejszą częścią spotkania było oglądanie przyniesionych przez naszych gości podstawowych akcesoriów policjanta. Dzieci mogły przymierzyć czapkę oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.