Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień Babci i Dziadka 2024

Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.

26 stycznia  w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na wstępie Pani Dyrektor Katarzyna Karkos przywitała licznie przybyłych gości. W kolorowo udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I-III pod kierunkiem swoich wychowawców, przygotowały i przedstawiły program artystyczny. Złożyły się  na niego bardzo wzruszające, recytowane przez najmłodszych, wiersze, piosenki i życzenia. Uczniowie  z klasy I i III przedstawili inscenizację „Rzepki” Juliana Tuwima. Pięknie i aktorsko odegrane role, kolorowe stroje, tańce  na tle muzyki wprawiły wszystkich uczestników w dobry humor i pogodny nastrój. Nie zabrakło też wątku orawskiego. Lena Lach zaprezentowała gawędę Ireny Grobarczyk „Kotek dziadków”. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając ich gromkimi brawami. Tak jak co roku, mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Na koniec zaśpiewano ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami. Rodzice przygotowali słodki poczęstunek i kawę. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Wnuczki i wnukowie mogli wyrazić kochanym babciom i dziadkom swoje uczucia miłości i wdzięczności za to, że są oraz za trud włożony w ich wychowanie.

Do życzeń dołączają się wszyscy Uczniowie naszej szkoły oraz Nauczyciele i Pracownicy.

Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.  Zdjęcie z uroczystej akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka.