Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień Wolontariusza - Piernikowe serca dla Kubusia

IMG 1705012073194 Easy Resizecom IMG 1705012073194 Easy Resizecom 1

5 grudnia Wolontariusze obchodzili swoje święto Dzień Wolontariusza. By uczcić to wydarzenie, wolontariusze zorganizowali akcję charytatywną Piernikowe Serce dla Kubusia. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali pierniczki oraz ciasteczka świąteczne, które sprzedawaliśmy w szkole. Dochód z akcji został przekazany na zbiórkę Kubusia Bachuli - chłopca z naszego regionu, który walczy z nawrotem nowotworu. Bardzo dziekujemy uczniom i rodzicom za okazaną pomoc.
Ponadto uczniowie klas I - V oraz oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w spotkaniu z siostrą Teresą Pawlak, albertynką, która wspiera ubogich i pomaga osobą w potrzebie. Siostra opowiedziała uczniom o swojej pracy na rzecz innych oraz przybliżyła idee wolontariatu. Podczas spotkania przeprowadziliśmy również zbiórkę żywności długoterminowej, uczniowie przynieśli puszki konserw, które siostra przekarze potrzebującym z ośrodka dla bezdomnych w Krakowie.