Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Poznajmy się nawzajem

Zdjęcie przedstawia uczniów z Ukrainy w bibliotece szkolnejBiblioteka Szkolna realizując wytyczne polityki państwa przystąpiła do akcji czytelniczej pod hasłem „Poznajmy się nawzajem”. Skierowana jest ona do uczniów z Ukrainy uczących się w naszych polskich szkołach.  Ma na celu wsparcie w pokonywaniu barier językowych,  w podtrzymaniu i zachowaniu  ich tożsamości językowej, narodowej i kulturowej. W poniedziałek 20 listopada Pani Dyrektor Katarzyna Karkos uroczyście wręczyła ośmiu uczniom  książki dwujęzyczne polsko- ukraińskie pt. „Krasnal w krzywej czapce” Wojciecha Widłaka, podarowane przez Bibliotekę Publiczną z Jabłonki. Na twarzach uczniów pojawiło się miłe zaskoczenie, a po przeczytaniu tytułu w ojczystym języku promienny uśmiech.