Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Spotkanie z policjantem

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania z policjantem.   Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania z policjantem. Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania z policjantem.

W ramachdziałań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem w Internecie oraz na drodze, uczniowie klas IV-VIII uczestniczyli w dniu 20 listopada 2023 roku w spotkaniu z funkcjonariuszem z Komisariatu Policji w Jabłonce panem Krystianem Pracharczykiem.

Cyberprzemoc, nieuczciwi wirtualni znajomi, zagrożenia niechcianymi treściami to zagadnienia, które zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej. Policjant przestrzegał przed nadmierną ufnością w stosunku do osób poznanych w wirtualnym świecie. Zwrócił uwagę, na odpowiedzialność rodziców w kontrolowaniu treści oglądanych przez młodych ludzi. 

Odpowiedział również na liczne pytania dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach i chodnikach, a także częstych przypadków korzystania z quadów i motocykli przez nieletnich na naszym terenie.