Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Zdjęcie przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 stojących na scenie wraz z Wójtem Gminy Jabłonka i Dyrektorem Oświaty podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

"Wszystko co wielkie, jest wielkie przez serce" 

                                                                        Cyprian Kamil Norwid

14 pazdździernika to dzień, który przypomina nam o znaczeniu edukacji i roli nauczyciela w społeczeństwie. To również doskonały moment, aby docenić i wyrazić wdzięczność dla wszystkich pracowników oświaty. Podczas Gminnych Obchodów Dania Edukacji Narodowej uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt wystąpić na scenie Orawskiego Centrum Kultury w Jabłonce. W tym roku był to szczególny jubileusz. W ciągu 250 lat polska edukacja przeszła wiele zmian i zawirowań historycznych. Zaczynając od pierwszych publicznych szkół założonych przez Komisję Edukacji Narodowej, aż po dzisiejsze nowoczesne placówki oświatowe. Program artystyczny był wyrazem wdzięczności za trud włożony w wychowanie, dar nauki i wspaniałe przewodnictwo na trudnej drodze zdobywania wiedzy. 

Występ został przygotowany pod kierunkiem Pani Teresy Pawlak, Pani Katarzyny Kowalczyk i Pani Beaty Bura - Solawa. Piękną dekorację wykonała Pani Bożena Pawlak.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zdjęcie przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 stojących na scenie podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Na zdjęciu Witold Kowalczyk uczeń Szkoły Podstawowej Nr 1 grający na akordeonie na scenie podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Zdjęcie przedstawia uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 recytujących wiersze na scenie podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Zdjęcie przedstawia uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 1 śpiewającą piosenkę  podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Zdjęcie przedstawia uczennicę Szkoły Podstawowej Nr 1 śpiewającą piosenkę  podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Zdjęcie przedstawia dziewczynki tańczące podczas Gminnych Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.