Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Oddziały przedszkolne w naszej szkole również obchodziły ten dzień. Z tej okazji przedszkolaki mogły przebrać się za ulubioną postać z bajki. Tego dnia dzieci wysłuchały fragmentów najbardziej znanych baśni i bajek. Rozpoznawały bajkowe postacie i przypominały tytuły bajek, z których pochodzą. Dobierały rekwizyty z bajek, na chwilę zamieniły się w Kopciuszka, który oddzielał ziarna od grochu. Spotkanie sprawiło dzieciom dużo radości. Był to dzień pełen wrażeń.

Organizator:

Katarzyna Biel

Kamila Jazowska.

 

Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.   Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.   Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.   Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.  Międzynarodowy dzień postaci z bajek w oddziałach przedszkolnych.