Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Światowy Dzień Warzyw i Owoców w oddziale przedszkolnym

395338145 868687601513443 5239782206326915688 n20 października obchodziliśmy w naszym przedszkolu Światowy Dzień Warzyw i Owoców. Głównym celem zajęć było zachęcenie dzieci do spożywania warzyw i owoców. Dzieci zapoznano z piramidą zdrowego odżywiania. Przedszkolaki wysłuchały wiersza ,,Na straganie''. Wspomniane święto było też okazją do stworzenia warzywnych kanapek oraz zdrowego soku owocowego. Włączenie dzieci do przygotowywania posiłków jest świetnym sposobem, aby wspólnie spędzać czas. Zarówno produkcja jak i konsumpcja zdrowego śniadania wyszła dzieciom doskonale. Dzieci w mgnieniu oka zjadły wszystkie kanapki oraz wypiły świeży sok.

Ponadto podczas zajęć wychowankowie wykonali wspaniałe prace plastyczne. Owoce wykonane techniką stemplowania palcami.

Zachęcamy wszystkich, aby świętować każdego dnia- jedząc warzywa i owoce bogate w witaminy.

    Światowy Dzień Warzyw i Owoców     Światowy Dzień Warzyw i Owoców    Światowy Dzień Warzyw i Owoców    Światowy Dzień Warzyw i Owoców