Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Akcja "Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych" - III edycja zakończona

16 grudnia uczniowie naszej szkoły odwiedzili „Przytulisko dla bezdomnych kobiet’’ w Krakowie. Razem z kolegami ze szkoły w Podsarniu oraz przedstawicielami „Nowej Orawy’’ pokazali krótki program artystyczny związany ze zwyczajem kolędowania i zaśpiewali piękne orawskie pastorałki. Celem tej wizyty było przekazanie darów, które zostały zebrane podczas akcji charytatywnej „Skarpety i rękawiczki dla bezdomnych’’. Trzecia edycja tej akcji, której jednym z organizatorów i pomysłodawców jest nasza szkoła, pokazała, że ludzie są wrażliwi i mają otwarte serca. W akcję włączyło się wiele szkół, organizacji i ludzi o dobrym sercu. Zebraliśmy 820 par skarpet, 70rękawiczek oraz kilkanaście szalików.

Podczas naszej wizyty przekazaliśmy także środki czystości i kosmetyki zakupione za środki zebrane w naszej szkole. Dziękujemy Rodzicom i nauczycielom którzy wsparli tą inicjatywę.