Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wycieczka do Orawskiego Parku Etnograficznego

W piątek 16.06.2023 roku odział przedszkolny grupa MISIE odwiedziły Orawski Park Etnograficzny. Celem naszego wyjazdu była integracja grupy podczas ogniska, przy którym upiekliśmy kiełbaski, posililiśmy się, aby mieć siły do wesołej zabawy na palcu zabaw  oraz udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Przedszkolaki miały okazję dowiedzieć się dlaczego dawniej nazywano chleb "świętym", dotarło do nich, że aby na stole mógł pojawić się bochenek pachnącego chleba, trzeba było bardzo dużo ciężkiej pracy! Dzieci samodzielnie młócili cepami zboże, czyścili ziarno na przetakach, mielili ziarna na mąkę, zarabiali ciasto

i piekli moskole na blachach chlebowego pieca. Kiedy  były one już gotowe do spożycia, wszyscy usiedli przy wielkim stole. Dostali po jednym własnoręcznie zrobionym moskoliku
i kubku zbożowej kawy.

 Dzieci wróciły do przedszkola bardzo zmęczone, ale zadowolone oraz pełne ciekawych wrażeń.

Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego Uczestnicy wycieczki do Orawskiego Parku Etnograficznego 354810235 264177786294955 4555880952073504068 n