Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień profilaktyki

Zdjęcie przedstawia uczestników Dnia Profilaktyki              Zdjęcie przedstawia uczestników Dnia Profilaktyki

31.05.2023 r w naszej szkole odbył się Dzień Profilaktyki. Celem tego dnia było zapobieganie pojawianiu się lub rozwojowi niepożądanych zachowań oraz promowanie zdrowego stylu życia. Profilaktyka to spotkanie z drugim człowiekiem w atmosferze życzliwości, empatii i zrozumienia – chcieliśmy więc by nasz Dzień Profilaktyki tak właśnie wyglądał. 

Uczniowie w grupach uczestniczyli w spotkaniach z trenerami, strażą pożarną, policją oraz brali udział w zabawach, które ich integrowały, wymagały od nich współpracy oraz wielozadaniowości. 

Dzień rozpoczęliśmy od prelekcji na temat szkodliwości napojów energetycznych dla klas 4 -8. Młodsi uczniowie natomiast uczestniczyli w spotkaniu z trenerami. Następnie wszyscy uczestniczyliśmy w szkolnym koncercie piosenek, wspólnie śpiewając i radośnie rozpoczynając dzień. 

Uczniowie brali udział w spotkaniach z policją, gdzie były poruszone tematy związane z bezpieczeństwem podczas wakacji i cyberprzestępczością. Prelekcja dla uczniów starszych była poszerzona o odpowiedzialność karną nieletnich oraz profilaktykę zachowań ryzykownych. 

Uczniowie klas I – III oraz oddziałów przedszkolnych mieli okazję oglądnąć wóz strażacki, dowiedzieć się jak pracują strażacy oraz jak reagować w razie pożaru lub wypadku. 

Dzieci uczestniczyły również w grach i zabawach. Uczniowie klas 4 do 8 wzięli udział w grze terenowej, której tematem przewodnim było dbanie o środowisko oraz zdrowie.  

Podczas Dnia Profilaktyki, można było spróbować naturalnych izotoników, przygotowanych przez uczniów klas VII i VIII. Pokazały one uczniom jak w naturalny sposób można dodać sobie energii.  Zainteresowaniem cieszyły się również babeczki wykonane z naturalnych składników, galaretki oraz szaszłyki owocowe przygotowane przez uczniów klas IV – VII. Wszystko to by promować wśród naszej społeczności szkolnej zdrowy styl życia.