Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

,,Witaj majowa jutrzenko...

,,Witaj majowa jutrzenko...
Dnia 28 kwietnia odbyła się w naszej Szkole akademia z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Rozpoczęła się  wniesieniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Przedstawienie rozpoczęło się od zaprezentowania sytuacji polityczno-gospodarczej kraju w tamtej epoce. Uczniowie klasy V i VIII przenieśli nas do roku 1791 pokazując jak ważne i doniosłe wydarzenia odbywały się wtedy w Warszawie. Na zakończenie uroczystości naświetlono, jak ważne było to zdarzenie nie tylko dla Polski, ale również dla przyszłej Europy. W trakcie akademii odśpiewano pieśń Witaj majowa jutrzenko. Aktorzy zostali nagrodzeni brawami. Pani Dyrektor podczas krótkiego przemówienia przypomniała wszystkim jakie korzyści mamy z uchwalenia Konstytucji 3 Maja i jak istotna jest pamięć o historii naszego kraju.