Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

DZIEŃ PIŻAMY – POMAGAMY!

Zdjęcie przedstawia uczniów  świętujących dzień piżamy Zdjęcie przedstawia uczniów  świętujących dzień piżamy

20 kwietnia w naszej szkole odbył się „Dzień Piżamy”. Poprzez sprzedaż ciast, babeczek, galaretek i innych pyszności, zbieraliśmy fundusze na wsparcie dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych. Akcja miała na celu zwiększenie poziomu wiedzy uczniów na temat profilaktyki chorób nowotworowych, promocje zdrowia oraz zwrócenie uwagi na badania profilaktyczne dzieci i młodzieży. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły w piżamach, szlafrokach, z misiami i ulubionymi poduszkami. Piżama była symbolem wsparcia dla dzieci przebywających na oddziałach onkologicznych.

Bardzo dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji, przygotowanie smakołyków oraz przekąsek.

Dochód z akcji został przekazany na konto fundacji „Wyspy Szczęśliwe” Fundacja na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową działająca przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.