Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień języka angielskiego 2023

Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w konkursie Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w konkursie Zdjęcie przedstawia gazetkę o Londynie
Z okazji Dnia Języka Angielskiego obchodzonego 23 kwietnia nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim wydarzeniu językowym LONDON WEEK, którego organizatorem jest marka edukacyjna DIDACTO POLSKA. W ramach wydarzenia zorganizowana została  wystawa o Londynie na korytarzu szkolnym. Celem akcji LONDON WEEK było przybliżenie faktów i ciekawostek związanych z Londynem i jego niezwykłymi miejscami. 
W ramach tej akcji uczniowie wyklejali szablony z symbolami Londynu oraz  zorganizowany został szkolny konkurs języka angielskiego pt. "You can do it!" dla uczniów klasy VI, VII i VIII.. W konkursie wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Konkurs składał się z 2 etapów. W pierwszym etapie uczniowie pisali w parach test leksykalno-gramatyczny. Trzy pary z najlepszymi wynikami zakwalifikowały się do II etapu. 26 kwietnia 2023 r. odbył się finał konkursu. Pięcioro uczniów odpowiadało indywidualnie na pytania o Londynie. 
 
Wyniki konkursu są następujące:
I miejsce  PATRYK KRÓL, uczeń kl. VI
II miejsce, JUSTYNA TRZYBIŃSKA, uczennica kl. VIII
III miejsce, JULIA JASIURKA,  kl. VIII 
IV miejsce, RÓŻA BOSAK, kl. VIII
V miejsce, MARTYNA DZIURCZAK, kl. VIII
VI miejsce, NATALIA PAJKOS, kl. VIII
 
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!
Podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.
 
Organizatorem konkursu i koordynatorem wydarzenia LONDON WEEK była pani Teresa Pawlak, nauczycielka języka angielskiego.