Finał konkursu "Lubię baśnie Andersena"

Zwycięzcy konkursu "Lubię baśnie Andersena" na tle wystawy prac uczniowskich.  Wszyscy uczestnicy konkursu ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 wraz z dyplomami, dyrektorami i organizatorami konkursu.  Wszyscy uczestnicy konkursu ze Szkoły Podstawowej Nr 1 wraz z dyplomami.W dniu 20 kwietnia w naszej szkole odbył się  finał  międzyszkolnego konkursu czytelniczego pt. ”Lubię baśnie Andersena”,  podsumowanie wyników i  uroczyste wręczenie nagród.

Konkurs został zorganizowany  przez bibliotekę szkolną przy SP Nr 1 i  bibliotekę szkolną przy SP Nr3 w Zubrzycy Górnej  pod kierunkiem Pani Władysławy Skóbel oraz Pani Bożeny Pawlak. Dedykowany  był dla uczniów klas II-III. Jego celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych poprzez popularyzację wartościowej literatury, kształtowanie wrażliwości uczniów, rozbudzanie wyobraźni i fantazji, a także umiejętności rywalizacji.

Do konkursu przystąpiło 18 uczniów naszej szkoły oraz 15 uczniów z SP Nr3.

Konkurs odbył się w trzech etapach.

I etap  -  28 uczniów

II etap  - 12 uczniów

III etap  - 10 uczniów

Wyniki konkursu naszych uczniów  po III etapie:

I miejsce:       Wiktor Waresiak uczeń klasy III

II miejsce:      Karolina Kowalczyk uczennica klasy III

III miejsce:     Milena Zubrzycka  uczennica klasy II

Wyróżnienie:  Wojciech Knapczyk  uczeń klasy II

Milena Kubacka uczennica klasy II

Pani Dyrektor Katarzyna Karkos i Pani Dyrektor Katarzyna Miąskowska pogratulowały  uczniom  szerokiej wiedzy o baśniach Andersena. Zdobywcom  wręczyły nagrody książkowe, a wszystkim biorącym udział w konkursie  dyplomy .

Zdjęcie  upamiętniające to wydarzenie zostało wykonane na tle przepięknych ilustracji baśni Andersena, których autorami byli uczestnicy konkursu.

Serdecznie dziękujemy uczniom i rodzicom za wkład pracy włożony w przygotowanie się i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Nade wszystko pamiętajmy, że czytanie jest wartością samą w sobie, a więc tak jak podkreśliła Pani Dyrektor, wszyscy uczestnicy są zwycięzcami tego konkursu. Jeszcze raz gratulujemy!!!