Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Żywa lekcja historii - Wrzesień39

W dniu 10 marca 2023 roku grupa rekonstrukcyjna Rekonstrukto przeprowadziła żywą lekcję historii pt. Wrzesień39, czyli rzecz o tym jak wybuchła II wojna światowa a zniknęła II Rzeczpospolita.
Uczniowie podczas pokazu zostali zapoznani wyposażeniem polskiego żołnierza używane podczas kampanii wrześniowej. Mogli zobaczyć polski mundur wojskowy, ekwipunek oraz bezpieczne repliki broni. W imię zasady pokaż a zapamiętam taka forma przekazywania wiedzy jest bardzo efektywna. Uczniowie na zakończenie mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie przymierzając elementy umundurowania trzymając w dłoni repliki broni.