Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Konkurs Góralskie Cytanie

Zwyciężczynie konkursu wraz z opiekunemW dniu 13 marca 2023r w Orawskim Centrum Kultury odbył się wojewódzki etap konkursu czytelniczego Góralskie cytanie. Celem konkursu jest propagowanie literatury regionalnej, poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji swojego regionu oraz zachowanie od zapomnienia pięknego niematerialnego dziedzictwa kultury jakim jest gwara. W tym roku naszą szkołę w części czytelniczej reprezentowały:
Amelia Jakubiec uczennica kl. IV w kategorii II, Natalia Polak uczennica klasy III i Lena Lach - nasza pierwszoklasistka, w kategorii I. Wszystkie uczestniczki zaprezentowały się wspaniale plasując się na czołowych miejscach. I tak Lena Lach zdobyła II miejsce, a Natalia Polak wyróżnienie w swojej kategorii, natomiast Amelka Jakubiec w kategorii II, dodam najliczniejszej, zdobyła miejsce I. W części plastycznej  tego konkursu uczennica klasy pierwszej Nadia Holla - zdobyła wyróżnienie.
Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie konkurs odbędzie się także za rok!