Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wizyta w bibliotece

Uczniowie oddziału przedszkolnego Misie w bibliotece szkolnej.

22 lutego dzieci z grupy przedszkolnej odwiedziły szkolną bibliotekę. Tematem spotkania było zapoznanie z biblioteką. Przedszkolaki  z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach  ale szczególnie zainteresowały ich te dla najmłodszych z dużymi literami. Dzieci poznały zasady zachowania się w bibliotece oraz znaczenie słów: biblioteka, bibliotekarka, działy i zbiory biblioteczne. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika i karta książki. Pani bibliotekarka opowiadała i pokazywała działy literatury dla najmłodszych. Dzieci  z uwagą wysłuchały opowiadania  z książki „ Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”.

Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do tego miejsca.

Dziękujemy Pani Bożenie Pawlak za ciekawą lekcję.