Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Lekcja z leśnikiem

zdjęcie przedstawia lekcję z leśnikiemW dniu 9.12.2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią leśnik Anną Florek z Nadleśnictwa Nowy Targ, która poprowadziła lekcję dla klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych i zerówki. Pani Ania opowiedziała uczniom na czym polega praca leśnika, pokazała do czego może zostać wykorzystywane drewno po obróbce i opowiedziała o gatunkach lasotwórczych pokazując m. in. liście różnych drzew. Podczas lekcji rozmawiała z uczniami na temat gatunków zwierząt oraz ptaków, które potrzebują dokarmiania zimą. Zadaniem dzieci było zrobienie pyz dla ptaków składających się z ziaren i tłuszczu, które uczniowie będą mogli powiesić zimą na drzewach. Wszyscy podeszli do jego wykonania z ogromnym zaangażowaniem i tym sposobem po kilku minutach powstało kilka kul, którymi ptaki będą mogły się częstować w trudnym, zimowym czasie. Zachęcając dzieci do wędrówek leśnych o każdej porze roku pani Ania pokazała najmłodszym tropy zwierząt, które mogą znaleźć na śniegu podczas zimowych wypraw. Ogromną frajdę sprawiła uczestnikom możliwość samodzielnego odbijania tropów różnych zwierząt w masie z ciastoliny. Dziękujemy pani Ani za poświęcony czas, lekcje dotyczące przyrody oraz możliwość nauki w praktyce, a także nauczenie naszych uczniów jak w łatwy sposób możemy wspierać ptaki i zwierzęta, gdy mają ograniczony dostęp do pożywienia.