Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Warsztaty - pierwsza pomoc

pierwsza pomoc1        pierwsza pomoc2

 

30 listopada 2022r. odbyło się w naszej szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu wzięli udział uczniowie klasy VI, VII i VIII. Celem warsztatów było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Wychowankowie ćwiczyli pod opieką ratownika medycznego oraz nauczycieli: ocenę stanu poszkodowanego, jak skutecznie wezwać pomoc, zastosowanie pozycji bocznej bezpiecznej (ustalonej) oraz jak postępować przy zatrzymaniu oddechu i krążenia (resuscytacja krążeniowo - oddechowa).
Udział w szkoleniu uświadomiły im, jak istotne korzyści płyną z posiadania umiejętności udzielania pierwszej pomocy osobom potrzebującym.