Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Spotkanie z pieśnią patriotyczną w Muzeum- OPE w Zubrzycy Górnej

                      20221122 113714                20221122 113735

W dniu 22.11.2022 uczniowie klasy czwartej wzięli udział w corocznych spotkaniach z pieśnią patriotyczną w Czarnej karczmie w zubrzycańskim skansenie. Przy akompaniamencie muzycznym, wspólnie zaśpiewaliśmy pieśni patriotyczne, które stały się już nieodłącznym elementem listopadowych obchodów upamiętniających odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Spotkanie było także okazją, by zapoznać się z niewielką wystawą czasową poświęconą Piotrowi Borowemu zwanemu nieraz Apostołem Orawy. Pani Pilch- kustosz wystawy przypomniała i przybliżyła tę postać: działacza ludowego, introligatora, ascety, wspaniałego mówcy i "przykładnego naśladowcy Chrystusa" - człowieka nietuzinkowego, którego losy splatały się wyjątkowo z losami Orawy.