Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Dzień Kredki

Zdjęcie przedstawia uczennicę oddziału przedszkolnego trzymającą fotobudkę z kredki.

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę,
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie,
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę,
Namalują wszystko to, co chcę!”

Rysowanie to wielka frajda i ważny trening dla małego dziecka. Do tego uczy twórczego myślenia. Za pomocą kredki najmłodsi mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.

We wtorek 22 listopada przedszkolaki wspólnie świętowały „Dzień Kredki”. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grup, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały piosenki pt. „Kolorowe kredki”, dopasowywały obrazki do odpowiednich kolorów kredek, określały kolory, przeliczały kredki, ozdabiały je według własnego pomysłu. Dzieci otrzymały  opaski oraz dyplomy za udział w zabawach z okazji „Dnia Kredki”. Grupa „Misie” pięknie zaśpiewała piosenkę o kredkach .Był to bardzo wesoły i kolorowy dzień!

 Zdjęcie przedstawia grupę uczniów oddziału przedszkolnego siedzących na dywanie, a przed nimi kolorowe kredki.  Zdjęcie przedstawia grupę uczniów oddziału przedszkolnego siedzących na dywanie, a przed nimi kolorowe kredki.