Przerwa na czytanie 2022

Ważnym wydarzeniem zorganizowanym po raz drugi  w naszej szkole w ramach obchodów Miesiąca Bibliotek Szkolnych w październiku,  nasza szkoła 25 października uczestniczyła w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pod hasłem "Przerwa na czytanie". Wydarzenie to odbyło się również w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Akcję przeprowadzoną przez Bibliotekę Szkolną, poprzedziliśmy wykonaniem gazetki promującej czytelnictwo oraz zamieściliśmy plakat  o tym działaniu na korytarzu szkolnym.

Uczniowie klas młodszych czytali książki udostępnione przez Bibliotekę Szkolną, na wszystkich przerwach międzylekcyjnych w ciągu dnia. Korytarz szkolny zamienił się w wielką czytelnię, a uczniowie bardzo zaangażowali się w to działanie. W oddziałach przedszkolnych opiekunowie czytali wybrane przez dzieci bajki. Każda aktywność podejmowana w tym kierunku ma duży wpływ na  rozwój czytelnictwa  naszych dzieci i młodzieży.

#PrzerwaNaCzytanie

Zdjęcie przedstawia uczniów podczas przerwy na czytanie.  Zdjęcie przedstawia uczniów podczas przerwy na czytanie.  Zdjęcie przedstawia uczniów podczas przerwy na czytanie.