Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wycieczka do Krakowa

494W dniu 13 listopada 2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Celem wycieczki było zwiedzenie lotniska Balice oraz Fabryki Bombek Świątecznych.

Przed południem dzieci zwiedziły terminal lotniska Balice, oglądały film edukacyjny, a następnie uczestniczyły w aktywnych warsztatach „Na pokładzie samolotu”. Na zakończenie, z tarasu widokowego, mogli oglądać startujące i lądujące samoloty. Na pożegnanie otrzymali pamiątkowy kubek oraz maskotkę.

Po posiłku w McDonald’s wycieczkowicze udali się do Fabryki Bombek Świątecznych ARMAR w Bęble. Na początku dzieci oglądały pokaz sposobów dekoracji bombek oraz film pokazujący etapy powstawania szklanych ozdób. Następnie każdy samodzielnie ozdabiał ogromną bombkę, którą zabrał ze sobą. Po warsztatach ozdabiania bombek dzieci zwiedziły zakład. Na żywo mogły zobaczyć kolejne etapy powstawania ozdób choinkowych. Wizyta w sklepie firmowym i zakupienie wybranej ozdoby była końcowym i bardzo atrakcyjnym etapem wycieczki.

Składamy podziękowanie Pani Katarzynie Pacholskiej-Solawa, Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy za zorganizowanie ciekawej wycieczki.