Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Uwaga konkurs!!!

Muzeum – Orawski Park Etnograficzny wraz z partnerami projektu „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu” zapraszają do udziału w konkursie którego tematem jest „Tradycyjny motyw kwiatowy w zdobnictwie i sztuce ludowej Małopolski”.

Celem konkursu jest poznanie i utrwalenie tradycyjnych technik zdobniczych i wzorców ludowych zawierających motywy kwiatowe. Rozbudzenie zainteresowań dzieci i młodzieży w zakresie kultury i tradycji ludowych Małopolski.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży szkół podstawowych z województwa małopolskiego zwiedzających skansenowsko-muzealne ekspozycje oraz uczestników spotkań, warsztatów, lekcji muzealnych, plenerów realizowanych w skansenach biorących udział w projekcie „Skansenova – systemowa opieka nad dziedzictwem w małopolskich muzeach na wolnym powietrzu”.

Uczestnicy konkursu mają do wykonania dwa zadania:

  1. Wykonanie pracy plastycznej o tematyce „Kwiat w twórczości ludowej Małopolski”
  2. Stworzenie prezentacji multimedialnej odwołującej się do tego tematu

Termin nadesłania prac upływa z dniem 20 listopada 2022r.

Więcej informacji na stronie internetowej Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej.

https://www.orawa.eu/12-aktualnosci/335-konkurs-slad-tradycji-w-skansenach-malopolskich