Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

CZYTAM Z KLASA LEKTURKI SPOD CHMURKI - innowacja pedagogiczna

W tym roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas I-III pod kierunkiem pań z Biblioteki Szkolnej będą uczestniczyć w IV edycji międzynarodowego projektu edukacyjnego „Lekturki spod chmurki- czytam z klasą”. Tegoroczna edycja wspierajaca czytelnictwo jest pod hasłem „ Podróżowanie przez czytanie”. Składa się z trzech modułów: I to „ Podróż po Polsce”, II to „ Podróż po Europie i III to „ Podróż po świecie”. Poprzez czytanie książek poznamy niektóre kraje na świecie, ich kulturę, tradycje i obyczaje. W każdym module opracujemy inną lekturę. Podczas realizacji będziemy wykonywali zadania, które pomogą nam poznać piękno i różnorodność innych krajów, a przy okazji będziemy rozwijali ciekawość literacką i doskonalili czytanie. Już w tym tygodniu na zajęciach świetlicowych realizowaliśmy I moduł. Wspólnie przeczytalismy lekturę ,, Pilot i ja ," , a dzieci wykonały piękne ilustracje.

Gratulujęmy i życzymy wytrwałosci w realizacji innowacji.

 Międzynarodowy Projekt Edukacyjny - plakat   Adam Bahdaj Pilot i ja. Podróż w nieznane.   Zdjęcie przedstawia prace plastycznie uczniów.