Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Światowy Dzień Owoców i Warzyw

Miesiąc październik, w przedszkolu, poświęcony był zdrowemu odżywianiu i pięknej złotej jesieni. W salach pojawiły się kąciki pełne pachnących świeżych warzyw i owoców. Poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak istotne jest jedzenie owoców i warzyw. Porównywaliśmy ich wielkość, kształt, kolor oraz określaliśmy ich położenie względem siebie. Rozpoznawaliśmy warzywa i owoce po ich kształcie oraz po ich smaku i zapachu. Nazywaliśmy warzywa i owoce na przygotowanych wcześniej kartach obrazkowych, dzieliliśmy ich nazwy na sylaby. Oprócz kosztowania świeżych owoców oraz warzyw dzieci zrobiły kompoty. Przy okazji dowiedziały się, jak należy je przechowywać, aby móc z nich korzystać także zimą. Wszystkim tym czynnościom  towarzyszyły zabawy ruchowe, piosenki i prace plastyczne, a z okazji Światowego dnia owoców i warzyw przedszkolaki, przygotowały pyszne zdrowe kanapki oraz szaszłyki. Na zakończenie tego dnia dzieci  śpiewały i tańczyły do piosenki „Witaminki, witaminki” oraz otrzymały dyplomy.

Zdjęcie przedstawia dzieci z oddziału przedszkolnego podczas obchodów Dnia Owoców i Warzyw.     Zdjęcie przedstawia dzieci z oddziału przedszkolnego podczas obchodów Dnia Owoców i Warzyw wraz z wychowawcą.    Zdjęcie przedstawia troje dzieci wraz z Panią Dyrektor i Panią sekretarką trzymającą talerz z kanapkami.