Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

POLA NADZIEI „Jak dobrze, że jesteś”

Zdjęcie przedstawia żonkila, symbol nadzieiŻONKIL to symbol nadziei, która jest nieodłącznym elementem pracy hospicyjnej.

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele, Nasza szkoła, w bieżącym roku szkolnym przyłączyła się do akcji „Pola Nadziei”. Głównym celem akcji, jest pozyskanie środków finansowych na opiekę nad ciężko chorymi oraz uwrażliwianie społeczeństwa na cierpienie innych i otwartość na drugiego człowieka. W ramach akcji, nasza szkoła otrzymała cebulki żonkili, które zostały zasadzone na rabatach przed budynkiem szkoły.

Informujemy, że w najbliższą środę (28 IX 2022 r.) oraz piątek (30.09.2022r) w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka pieniężna na rzecz osób potrzebujących. Uczniowie będą mogli złożyć dobrowolny datek by wesprzeć osoby ciężko chore. Bardzo prosimy by składane datki wynosiły nie mniej niż 1zł.  Środki zebrane podczas zbiórki zostaną przekazane podopiecznym Fundacji  im. Adama Worwy w Nowym Targu, która koordynuje akcję „Pola Nadziei” na naszym terenie.  

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Niech żonkile, które zakwitną na wiosnę przypominają o naszym wsparciu dla drugiego człowieka i dają nadzieję na lepsze jutro.

 

W imieniu wszystkich cierpiących
 i potrzebujących serdecznie dziękujemy.

 

                                                        Wolontariat szkolny.