Wycieczka do Krakowa

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy czwartej na dziedzińcu Collegium Maius.  Zdjęcie uczniów klasy czwartej na rynku w Krakowie z widokiem na Bazylikę Mariacką.   Zdjęcie uczniów klasy czwartej w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie.

Uczniowie klasy IV w poniedziałek 6 czerwca odwiedzili Kraków w ramach programu "Poznaj Polskę". Celem wycieczki było zwiedzanie historycznego zespołu miasta Krakowa oraz Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Zobaczyliśmy m.in. Planty Krakowskie, Okno Papieskie, Collegium Maius, Sukiennice, Kościół Mariacki, Wieżę Ratuszową, Bramę Floriańską i Barbakan. Na koniec uczniowie, pomimo zmęczenia, świetnie bawili się jeszcze w Ogrodzie Doświadczeń. Była to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Dzięki interaktywnej ekspozycji, można tam poznać wiele praw fizyki i doświadczyć ich różnymi zmysłami.