Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wizyta Pszczelarza

 Zdjęcie przedstawia grupę kilkunastu uczniów z opaskami pszczół na głowach wraz z Pszczelarzem Panem Janem Świdroniem   Zdjęcie przestawia grupę uczniów siedzących w kręgu i słuchających wykładu na temat pszczół, wygłoszonego przez Pana Jana Świdronia   Zdjęcie przedstawia dwóch uczniów przebranych w strój pszczelarza wraz z Panem Janem Świdroniem

13 czerwca naszą szkołę odwiedził pszczelarz Pan Jan Świdroń. W spotkaniu wzięły udział dzieci z przedszkoli oraz uczniowie. Celem odwiedzin było poznanie przez dzieci pracy pszczelarza oraz niezbędnych narzędzi i przyborów do wykonywania różnych czynności
w ulu. Zaproszony pszczelarz przybył w towarzystwie swoich przyjaciół – pszczół, które przywiózł w specjalnym pojemniku. Z wielkim zaciekawieniem dzieci oglądały  pracowite owady. Pan Jan pokazał  dzieciom ul i wygląd jego wnętrza oraz plastry miodu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały plastry miodu, wosk i kit pszczeli, a także świece wykonane z pszczelego wosku.  Pszczelarz opowiadał dzieciom o tym, jak powstaje miód i z czego się go otrzymuje, a także o życiu i zwyczajach  pszczół, jak zbierają pyłek, czym się żywią, co produkują i jak spędzają zimę. Dzieci dowiedziały się o tym jak bardzo są to pracowite  owady  i jak ważne jest ich  znaczenie w przyrodzie.  Przedszkolaki oraz uczniowie naszej szkoły mogły z bliska obejrzeć akcesoria pszczelarza tj. podkurzacz, specjalny kapelusz, dymkę, ramkę. Zaproszony gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa płynące z kontaktu z pszczołami. W tym celu zaprezentował  strój będący ochroną pszczelarza, z którego skorzystały dzieci przebierając się, by przez chwilę poczuć się jak pszczelarz. Dzieci zainteresowane tematem zadawały szereg ciekawych pytań, na które pan pszczelarz odpowiadał w sposób przystępny dla nich, a także zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Poznały odżywcze właściwości oraz walory smakowe miodów. 

Dziękujemy za ceną lekcję na temat życia tych bardzo pożytecznych owadów.