Wieliczka - Kraków

Zdjęcie przedstawia grupę wszystkich uczestników wycieczki do Wieliczki wraz z opiekunami.  Zdjęcie przedstawia grupę kilkunastu uczniów w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie.   Zdjęcie przedstawia grupę kilkunastu uczniów stojących na ruchomym kole w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie

Na ten dzień dzieci klas młodszych czekały od dłuższego czasu. We wtorek 31 maja 2022 roku uczniowie z klasy I, II i III  pojechali na wycieczkę do Krakowa w ramach  Programu „Poznaj Polskę”. Celem wyjazdu było zwiedzanie Kopalni Soli „Wieliczka” oraz zwiedzanie Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema.

Najpierw pokonaliśmy 380 schodów, aby zejść w głąb kopalni na głębokość 135 m i wraz z przewodnikiem wyruszyć śladami legend. Podczas zwiedzania  przeszliśmy ciekawą ponad trzykilometrową trasę. Poznaliśmy historię i tajemnice kopalni, jak również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. Mogliśmy podziwiać wspaniałe rzeźby i komory oraz podziemne jeziora. Szczególne wrażenie wywarła na nas kaplica dedykowana św. Kindze i świetlny spektakl nad brzegami jeziora przy akompaniamencie muzyki Fryderyka Chopina. Na zakończenie powitał nas duch podziemnej wielickiej kopalni Skarbnik i poddał egzaminowi wszystkie dzieci. Po super przygodzie w świecie Solilandii  zjedliśmy obiad w podziemnej restauracji, a następnie wyjechaliśmy windą na powierzchnię i zakupiliśmy pamiątki.

Kolejnym punktem wycieczki był Krakowski Ogród Doświadczeń przy Muzeum Inżynierii Miejskiej. To miejsce niezwykłe, pełne pomysłów na atrakcyjne spędzenie czasu. Czekała na nas oferta ogrodu podzielona w trzech strefach: „Odlotowy plac zabaw”, „Naukowa siłownia” i „Piaskowa planeta” zawierająca 110 obiektów, których zadaniem jest objaśniać zjawiska, uczyć poprzez zabawę. Nasi uczniowie pełni zachwytu i ciekawości korzystali ze wszystkich atrakcji Ogrodu. Wrażenia i przeżycia były niezapomniane.

Zmęczeni z bagażem wrażeń wróciliśmy do Zubrzycy o godzinie 20 wieczorem. Mamy nadzieję że uczniowie będą długo wspominać ten wspólny wyjazd.