Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Jestem przyjacielem Kubusia Puchatka

Zdjęcie przedstawia talicę z pracami plastycznymi Kubusia Puchatka oraz wyniki konkursu szkolnego: Jestem przyjacielem Kubusia Puchatka  Zdjęcie przedstawia uczestników szkolnego konkursu Jestem przyjacielem Kubusia Puchatka wraz z dyplomami

27 kwietnia 2022r. w naszej szkole odbył się  konkurs czytelniczy ogłoszony  przez Szkolną Bibliotekę „Jestem przyjacielem Kubusia Puchatka” . Dotyczył    znajomości treści   książki  pt. ”Kubuś Puchatek” Alana Aleksandra  Milne.

Konkurs skierowany był do uczniów z klas: II, III i IV, a jego celem rozbudzenie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, rozwijanie wyobraźni,  promowanie twórczości literackiej A. A.  Milne, a ponadto  doskonalenie techniki czytania oraz rozwijanie kompetencji czytania ze zrozumieniem. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu ze znajomości treści książki oraz rozwiązanie „puchatkowej” krzyżówki.

04 maja po uroczystej akademii z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja  Dyrektor Szkoły, Pani Katarzyna Karkos wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu.

Wyniki konkursu:

I miejsce  Maciej Kubacka  kl. III

I  miejsce  Aleksandra Waresiak  kl. IV

II  miejsce Amelia Jakubiec  kl. III

II  miejsce  Nikola Bednar  kl. IV