Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Czytelnictwo wśród dzieci

 Zdjęcie przedstawia grupę uczniów z oddziału przedszkolnego siedzących na dywanie i słuchających czytanej książki przez zaproszonego gościa.

Systematyczny kontakt dziecka z książką aktywizuje jego rozwój intelektualny i emocjonalny, budzi wrażliwość estetyczną, sprzyja rozwijaniu postaw twórczych oraz wyzwala ekspresję dziecięcą.

W ramach promowania czytelnictwa wśród dzieci odwiedziła nas była Pani Dyrektor naszej szkoły, Pani Małgorzata Pawlak, która zasłuchanym dzieciom przeczytała jedną książeczkę pt. „Kanarek Karol”. Pani Dyrektor zachęcała inne dzieci, aby poprosiły swoich rodziców o codzienne wieczorne czytanie bajek do snu, tak jak właśnie ona to czyni czytając swojemu wnuczkowi. Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek w rodzinie pozwalają tworzyć atmosferę ciepła, wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw.

Dziękujemy za odwiedziny!