Akademia z okazji 17 rocznicy śmierci Jana Pawła II

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 17 rocznicy śmierci naszego rodaka Jana Pawła II. Akademia miała na celu upamiętnić Karola Wojtyłę, przybliżyć nam wszystkie ważne wydarzenia z jego życia oraz okazać mu wdzięczność za jego nauki, które są dla nas drogowskazem w życiu codziennym. Uroczystość przygotowana została przez księdza Janusza wraz z uczniami klasy 7. Na Akademii zostały poruszone również niezwykle istotne wydarzenia z historii Polski, takie jak katastrofa smoleńska i zbrodnia katyńska. Podczas wypowiedzi na temat powyższych tragedii uzmysłowiono nam, jak ważna jest pamięć o tych wydarzeniach.

Justyna Trzybińska, uczennica klasy VII