Turniej BRD 2022 - II miejsce naszej drużyny

Zdjęcie przedstawia drużynę reprezentującą naszą szkołę w  turnieju BRD 2022       Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w pierwszej część  turnieju BRD 2022

Dnia 12 kwietnia br. o godz. 9.00 w  Szkole Podstawowej nr 11 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Nowym Targu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Uczestniczyło w nim 11 drużyn, a naszą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół z klasy piątej w składzie: Maja Grobarczyk, Zuzanna Migas, Jakub Torba, Maciej Trzybiński. Koordynatorem tego konkursu była Powiatowa Komenda Policji w Nowym Targu.

Pierwszy etap konkursu polegał na wykazaniu się znajomością przepisów ruchu drogowego, odpowiadając na pytania testowe należało wykazać się bogatą wiedzą potrzebną każdemu rowerzyście. Kolejna konkurencja wymagała od uczestników praktycznych umiejętności jazdy na rowerze, ponieważ musieli oni pokonać tor przeszkód. W czasie przejazdu nie można było dotknąć kołem dwóch słupków, ani kierownicą o kije, później należało przejechać pomiędzy deskami, sprawdzano też umiejętność hamowania. Ten etap był naszym zdaniem najtrudniejszy, ponieważ przeszkody zostały przygotowane bardzo dobrze, starannie i pomysłowo. Trzecim etapem było udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanemu w wyniku wypadku. Poradziliśmy sobie bardzo dobrze. Wysiłek i starania naszej drużyny powiodły się, zdobyliśmy drużynowo II miejsce. Udało się również zdobyć wysokie miejsca indywidualnie Jakub Torba zajął VI miejsce natomiast Maja Grobarczyk -VII miejsce. Mamy świadomość, że potrafimy bezpiecznie poruszać się na rowerze, a w razie konieczności udzielić niezbędnej pomocy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!