Pierwsza pomoc- warsztaty w naszej szkole

Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w warsztatach z pierwszej pomocy, wykonujących resuscytację na fantomach  Zdjęcie przedstawia ratownika medycznego przeprowadzającego szkolenie z pierwszej pomocy oraz uczniów biorących udział w tych warsztatach

W dniu 31 marca 2022roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkoleniu z pierwszej pomocy. Druh Piotr Witkowski z OSP w Jabłonce przeprowadził pogadankę na temat zagrożeń, z którymi mogą uczniowie spotkać się w szkole i poza nią, przypomniał numery alarmowe na które uczniowie mogą zgłosić wszelkie informacje dotyczące sytuacji zagrożenia. Przekazał także instrukcje postępowania w takich sytuacjach. Każdy uczestnik szkolenia musiał wykazać się umiejętnością udzielenia pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej łącznie z wykonaniem resuscytacji. Uczniowie wykonali także praktyczne ćwiczenie polegające na ułożeniu osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej.
Uczniowie uświadomili sobie, że umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest niezwykle ważna i potrzebna.