Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Wycieczka do Wrocławia

20191017 093448Dwudniowa wycieczka do Wrocławia 16-17 październik 2019r.

W wycieczce uczestniczyli uczniowie klasy II i III. Organizatorem wycieczki było Stowarzyszenie Rozwoju Orawy.

W pierwszym dniu wycieczki uczniowie zwiedzali Afrykarium. To ogromny obiekt prezentujący faunę Afryki. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość oglądania ryb z Morza Czarnego, nilowych hipopotamów oraz innych mieszkańców wód. Ogromne wrażenie zrobił na nich podwodny tunel, gdzie nad głowami zwiedzających przepływają żółwie, rekiny i różne gatunki ryb. Wycieczkowicze pierwszy dzień zakończyli podziwianiem panoramy Wrocławia z punktu widokowego SKY TOWER, największego budynku w Polsce.

Drugi dzień wycieczki rozpoczęty został zwiedzaniem urokliwego Rynku Wrocławia. Atrakcją okazało się szukanie wrocławskich krasnali, które rozmieszczone są w różnych miejscach miasta, a jest ich aż 212.

Kolejną atrakcją dla dzieci było zwiedzanie ZOO. Obiekt ma już ponad 150 lat, a jego powierzchnia to około 33 ha. Żyje tam 14 000 zwierząt , przedstawicieli 1100 gatunków. Uwagę uczniów przyciągało fokarium, wybieg dla niedźwiedzi brunatnych, Madagaskar. Niektóre zwierzątka można było nawet pokarmić.

Po obiedzie wycieczka wyruszyła w drogę powrotną do Zubrzycy.

Składamy podziękowania Pani Katarzynie Pacholskiej-Solawa, Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy za umożliwienie nam wzięcia udziału w tak atrakcyjnej wyprawie.