Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Gminny konkurs recytatorski im. Andrzeja Skupnia Florka 2021

Uczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zubrzycy Górnej recytująca wiersz podczas rozdania nagród konkursowychUczennica Szkoły Podstawowej Nr 1 w Zubrzycy Górnej recytująca gawędę podczas rozdania nagród konkursowychLaureatki etapu gminnego konkursu recytatorskiego im. Andrzeja Skupnia Florka wraz z opiekunemLaureatka etapu gminnego konkursu recytatorskiego im. Andrzeja Skupnia Florka wraz z opiekunem

W dniu 07 grudnia 2021 roku odbył się etap gminny konkursu recytatorskiego im. Andrzeja Skupnia Florka. Naszą szkołę reprezentowały: Amelia Jakubiec z kl. III i uczennice kl. VIII Kamila Możdżeń oraz Patrycja Waresiak. Amelia i Patrycja wystąpiły w kategorii recytator. Patrycja przypomniała wszystkim stare nazwy sprzętów gospodarstwa domowego w pięknym, żartobliwym wierszu autorstwa pani Bogusławy Warciak pt. Tryjont. Amelka zwróciła się zaś w modlitwie do Boga z prośbą o to, by ten niedobry pondemiczny czas wreszcie się zakończył, recytując przepiękny wiersz pt. Pociorki Hanusi autorstwa pani Ireny Grobarczyk.

Jako dziś wyziyro gazdowanie na Orawie? Dowiedzieć tego mogliśmy się z gawędy pani Ireny Grobarczyk, którą przepięknie zaprezentowała Kamila, występująca na konkursie jako gawędziarz.  Wszystkie trzy uczennice, zaprezentowały swoje utwory na bardzo wysokim poziomie i w swoich kategoriach zajęły pierwsze miejsca. Jesteśmy Z Was bardzo dumni. Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia podczas konkursu w Białym Dunajcu.

Przegląd recytatorów i gawędziarzy konkursu im. Andrzeja Skupnia Florka - etap gminny      Przegląd recytatorów i gawędziarzy konkursu im. Andrzeja Skupnia Florka - etap gminny