Lekcja pieczenie chleba w Piekarnio - Cukierni Ignacy Polański

Zdjęcie przedstawia uczniów klasy trzeciej podczas lekcji w Piekarnio Cukierni Ignacy Polański

7 października uczniowie klasy III wzięli udział w lekcji na temat pieczenia chleba w Piekarnio - Cukierni Ignacy Polański w Zubrzycy Górnej. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda piekarnio - cukiernia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarza, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Zobaczyły maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi i cukiernikom. W piekarni wszystko było ciekawe: ogromne misy na ciasto, silosy z mąką, wózki z upieczonym chlebem, krajalnica, duża patelnia do pieczenia pączków, maszyna do bułek, piec do pieczenia drożdżówek. Na koniec dzieci zostały poczęstowane ciasteczkami i ciepłym chlebem.