Aktywny powrót do szkoły

Zdjęcie przedstawia plakat WF z AWF- aktywny powrót do szkoły

,,Aktywny powrót do szkoły" WF z AWF to program przygotowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Akademiami Wychowania Fizycznego. Celem programu jest poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci i młodzieży po powrocie do zajęć stacjonarnych – walka ze skutkami pandemii koronawirusa. Szkolenia miało miejsce w Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie, w którym wzieły udział Panie wychowania wczesnoszkolnego: Katarzyna Kowalczyk i Bożena Pawlak. Szkolenie składało się z dwóch części wykłądowej oraz praktycznej. Przedstawiono problemy zdrowotne, które mogą rzutować na efektywność powrotu do pełnej aktywności fizycznej u różnych grup uczniów. Zaprezentowane zostały propozycje działań, które nauczyciele mogą zaplanować, aby powrót dzieci do szkół i aktywności fizycznej był w pełni bezpieczny dla ich zdrowia. W części praktycznej przedstawiono szereg zajęć przydatnych do wykorzystania na lekcjach wychowania fizycznego.