Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego
w Zubrzycy Górnej

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Zubrzycy Górnej
Slide background
Slide background
Slide background

Strona Główna

Spotkanie z Policją

policjaBezpieczeństwo uczniów” to temat spotkania, które miało miejsce 3 października 2019r. w naszej szkole. Jego celem było poszerzenia kompetencji uczniów w zakresie przestrzegania zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach szkolnych. W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, skorzystaliśmy z pomocy funkcjonariuszy Policji w Jabłonce. Pogadankę przeprowadziła Pani dzielnicowa asp. Ewelina  Dudoń.

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci w różnych sytuacjach. Tegoroczne spotkanie z policjantką dotyczyło bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze i skuterze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi kwestiami. Pomimo tak poważnej i istotnej tematyki spotkania przebiegało ono w przyjaznej, swobodnej atmosferze. Był czas na wyjaśnienie wątpliwości i pytania indywidualne. Mamy nadzieję że zaowocuje ono większą odpowiedzialnością uczniów za swoje postępowanie i posłuży ich lepszemu przygotowaniu do życia w społeczeństwie.