Dzień dyni

Zdjęcie przedstawia przedszkolaków biorących udział w dniu dyni

W Przedszkolu od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci nawyki zdrowego odżywiania. Świetną okazją do wdrożenia oczekiwanych postaw, są imprezy okolicznościowe z udziałem przedszkolaków. Dnia 29 października obchodziliśmy "Dzień Dyni".  Podczas zajęć poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. W pomieszczeniach widniały prawdziwe okazy warzyw, różnego kształtu i rozmiaru. Dynia towarzyszyła nam przez cały dzień. Wzięliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni: slalom dyniowy, skoki przez dynię, dyniowe kręgle. Smakowaliśmy ciasto z dyni, wyklejaliśmy szablon dyni, a na koniec dnia były również tańce z pomarańczowymi balonami w kształcie dyni. Ten dzień był pełen wrażeń i emocji.